ÜYE KAYIT FORMU
Giriş yapıldı, yönlendiriliyorsunuz...

zaten kayıtlı mısın? hemen giriş yap.
veya
ÜYE GİRİŞ FORMU
Giriş yapıldı, yönlendiriliyorsunuz...

Kullanıcı adınız

Parolanız

ŞİFREMİ UNUTTUM
Parola sıfırlama bilgileriniz e-posta adresinize gönderilmiştir.

E-posta adresiniz

Tür:
İzlenme:
Filmizlese.com güncel film izleme servisiniz aktiftir.

YKS Sayısal Puan Hesaplama İşlemi Nasıl Oluyor ?

YGS ve LYS yerine gelen YKS sınav sisteminde akıllarda hala bulanık kalmış noktalar bulunmakta. Sınavın nasıl olacağı, puanlama nedir, özel yetenek sınavı olacak mı gibi gibi sorular başta öğrenciler olmak üzere öğretmen ve aday ailelerinin kafaları karıştırmış durumda. Yazımızda bu soru işaretlerini tamamen ortadan kaldırmaya çalışacağız.

YKS Nasıl Olacak ?

Tıpkı YGS ve LYS gibi iki oturumda gerçekleşecek sınav sisteminde bütün sınav serüveni bir gün içerisinde bitecek. Öğleden önceki oturumda 40 Türkçe, 40 Matematik, 20 Fen ve 20 Sosyal sorusu adaylara sorulacak. Bu oturumda 150 puanı aşamayan öğrenciler ikinci oturumdaki başarısına bakılmaksızın başarısız sayılacak. Öğleden sonraki oturumda ise tıpkı YGS gibi 40 Türkçe, 40 Matematik, 40 Fen ve 40 Sosyal sorusu adaylara sorulacak. Sayısal öğrenciler için Matematik ve Fen bölümleri etkili olacak. Bu oturumda da 180 puan ve üstü alan öğrenciler üniversite kazanma fırsatına sahip olabilecek. Özel yetenek sınavları için ise herhangi bir değişiklik yapılmadı. Eski düzen hali hazırda devam edecektir. Ancak sınav sisteminde yaşanan bu köklü değişiklik ilerleyen yıllarda özel yetenek sınavına da etki edebilir.

Sayısal Öğrenciler İçin Puanlama Nasıl Yapılacak ?

Öğleden önceki oturumun yani Temel Yeterlilik Testi'nin %40'ı ile öğleden sonra yapılacak sınavdaki Sayısal Testi'nin %60'ı alınarak sayısal öğrencilerin puanı hesaplanacak. Tabii bu işlemleri yapmak yerine Play Store'da yer alan bir uygulama sayesinde hızlı bir şekilde puanınız hesaplayabilir ve denemelerdeki puanlarınızı uygulama içerisinde kaydederek gelişiminizi görebilirsiniz. Uygulamayı edinmek için YKS Sayısal Puan Hesaplama araması ya da https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cedamedya.ykspuanim adresini ziyaret ederek uygulama hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.
Haber hakkında ne dediler?
Hiç yorum yazılmamış.

BEĞENDİM BEĞENMEDİM
0 KİŞİ BEĞENDİ 0 KİŞİ BEĞENMEDİ